2010 Kurban Organizasyonumuz...

2010 Kurban Organizasyonumuz...

2010 Kurban Organizasyonumuz...

Kurban kesimi organizasyonu için geçtiğimiz Cumartesi günü Afrika'ya giden IBS heyetimiz

Kurban kesimi organizasyonu için geçtiğimiz Cumartesi günü Afrika'ya giden IBS heyetimiz, Kurban kesimlerini tamamlayıp döndü. Etiyopya, Endonezya ve Moğolistan'da yapılan kurban organizasyonumuz ile binlerce kişiye kurban eti dağıtımı yapıldı.

    Bu sene kurban kesimlerini Büyük ölçüde Afrika'nın en yoksul ülkelerinden olan ve Müslüman'ların  ilk hicret diyarı Habeşistan'da bu günkü ismiyle Etiyopya'da gerçekleştiren derneğimiz, hayırseverlerimizin kurban vekaletlerini tam manasıyla yerine getirerek, 2010 kurban bayramı heyecanını Yoksul Afrikalılara yaşatmış oldu.

    Hayırseverlerimizin vekalet verdiği kurbanlarla, binlerce Afrikalı yetim ve yoksul aile sevindirildi. Dernek görevlilerimizin bizzat gerçekleştirdiği Kurban kesim ve dağıtım organizasyonumuz sayesinde Etiyopya, Endonezya, Moğolistan gibi ülkelerde bayram sevinci tam manasıyla yaşanmış oldu.

    Dernek yetkililerimiz verdikleri kurban vekaletleri ile yoksul ülkelerdeki muhtaçları sevindiren hayırseverlerimize teşekkür ettiler. Afrika'da yetim yardımları, su kuyuları, katarakt ameliyatları, erzak yardımları gibi faaliyetlerimizin yıl boyunca devam ettiğini belirten dernek yetkililerimiz, "bu güzel hizmetlerde de hayırseverlerimizin desteğini bekliyoruz" dediler.

    Ayrıca Derneğimiz  yıl boyunca adak, akika ve şükür kurbanlarının kesim ve dağıtımlarını Etiyopya'da gerçekleştiriyor.