2010 Kurban Sezonumuz Başlıyor...

2010 Kurban Sezonumuz Başlıyor...

2010 Kurban Sezonumuz Başlıyor...

Derneğimiz 2010 yılı kurban organizasyonunu başlattı. "Bu Kurban Yetimlere Bayram Olsun"

Kurban kesimi yapacağımız bölgelerdeki incelemelerini geçtiğimiz aylarda tamamlayan dernek yetkililerimiz, yardıma en çok ihtiyaç duyan ülkeleri ve yerleşim birimlerini tespit ettiler. 
  
Afrika ülkelerinde yapacağımız kurban organizasyonlarımızda, özellikle yetimlerin sevindirilmesine öncelik vereceğiz. Yıl boyunca yaptığımız faaliyetlerimizde de sürekli gözettiğimiz yetimler, böylelikle kurban bayramında da yalnız kalmamış olacak.
 
Geçtiğimiz yıl yaptığımız organizasyonlarda ibretlik hadiselere şahit olduklarını belirten dernek yetkililerimiz kurban bayramının yoksul ülkelerde büyük önemi olduğunu ifade ettiler. En temel gıda ihtiyaçlarından olan et, bu ülkelerde yaşayan fakir halkın sene içinde yeme imkanı bulamadığı bir gıda maddesi. Ancak kurban bayramlarında hayırseverlerimizin vekaletleri ile kesilen kurbanlıklar sayesinde et yeme fırsatı bulabiliyorlar. Böylece, bir sene boyunca kurban bayramını heyecanla bekleyen ihtiyaç sahipleri için bayram tam manasıyla yaşanmış oluyor.
 
Biz IBS olarak kurban bayramında yetimleri sevindirmek için hazırlıklarımızı tamamladık.Siz değerli hayırseverlerimizde bağışlayacağınız kurbanlarla yetimlerin bu sevincine ortak olabilirsiniz.
 
Kurban bedellerinizi banka ve ptt hesaplarımıza, internet sitemiz üzerinden online olarak veya derneğimizi ziyaret edip makbuz karşılığı ödeyebilirsiniz. 
 
HAYIRSEVERLERİMİZİN ÖDEME YAPTIKLARINDA, KURBAN KESİLECEK OLAN KİŞİNİN ADI SOYADI, CEP TELEFON NUMARASI, MAİL VE MEKTUP ADRESLERİNİ BELİRTMELERİ KURBAN SONRASINDA KENDİLERİNİ BİLGİLENDİRMEMİZ AÇISINDAN BÜYÜK ÖNEM TAŞIMAKTADIR.