2018 Hayırlara Vesile Olsun...

2018 Hayırlara Vesile Olsun...

2018 Hayırlara Vesile Olsun...

Ülkemiz ve Özellikle Müslüman ülkeler için zor geçen bir seneyi tamamladık. 2017’de Habeşistan başta

Ülkemiz ve Özellikle Müslüman ülkeler için zor geçen bir seneyi tamamladık. 2017’de Habeşistan başta olmak üzere farklı bölgelerde yardım faaliyetlerimizi sürdürdük. Yetimlerin, muhtaçların dertlerine çare olmaya çalıştık.

Habeşistan Musa Efendi yetimhanemizde yetim ve yoksul yavrularımız eğitimlerine devam ettiler. Hasan efendi aşevimiz vasıtası ile bu çocuklarımızın yemeklerini her gün temiz ettik. Ramazan İftar sahur programlarımız ile yüzbinlerce yoksulun Ramazan ayı boyunca karnını doyurduk, dualarını aldık. Kurban bayramında hayırseverlerimizin verdikleri vekalet kurbanları titizlikle ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Yıl boyunca adak, akika, sadaka ve şükür kurbanlarını keserek yetim çocuklarımıza ve yoksul ailelere ikramlarda bulunduk.

Yeni açtığımız su kuyuları ile temiz suyun bulunmadığı bölgelerdeki garipleri su sıkıntısından kurtardık. Her kuyu açılan bölgede adeta bir bayram havası yaşanmasına vesile olduk. Katarakt ameliyatları ile yoksulların dünyalarını aydınlattık.

Suriye’den kaçıp ülkemize sığınan özellikle Türkmen şehit ailelerine sahip çıkarak hayırseverlerimiz ile bu ailelerin arasında kardeşlik münasebeti tesis ettik.

Farklı ülkelerden ülkemize gelen misafir öğrencilere ve Sivil Toplum Kuruluşlarına eğitimler verdik, ufuklarının genişlemesine, yeni umutların doğmasına vesile olduk.

Arakanlı Rohingya Müslümanlarının yaşadıkları büyük zulme karşı onların yanında olduk, hayırseverlerimizin yardımlarını bu kardeşlerimize bizzat teslim ettik.

İnşaallah 2018 senesinde de dünyadaki mağdur, muhtaç kardeşlerimizin, yetimlerin yardımına koşmaya, hayırseverlerimizin emanetlerini kardeşlerimize ulaştırmaya devam edeceğiz…