3 Yeni Sy Kuyusu Daha Açıldı...

3 Yeni Sy Kuyusu Daha Açıldı...

3 Yeni Sy Kuyusu Daha Açıldı...

Derneğimiz Etiyopya'da İçme suyu kuyu çalışmalarını hızla sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta Dire dawa

Hayırseverlerimizin gösterdiği yoğun ilgi sayesinde Etiyopya'nın kırsal bölgelerinde başlattığımız su kuyusu açma çalışmalarımız hızla devam ediyor. Üç hayırseverimizin yapımını üstlendiği üç su kuyusu geçtiğimiz hafta tamamlanarak  kullanıma açıldı. 

Kurban Bayramında kesim yaptığımız bölgede incelemelerde bulunan dernek yetkililerimiz, kuyuların yerlerini tespit ederek inşaat çalışmasını başlatmışlardı. Kuyulardan su almayı bekleyen yoksul halk için adeta ikinci bir bayram neşesi yaşatan bu çalışmamız tamamlanmış oldu ve kuyularımız bölge halkı tarafından kullanılmaya başlandı. 
  
Kuyu açılan bölgelerde daha önce su temin etmek için büyük sıkıntılar yaşayan ve genellikle yağmur suyu birikintilerinden su ihtiyacını karşılayan köylüler, kuyuların açılmasıyla büyük sevinç yaşadı. Kuyuları açtıran hayırseverlerimize ve Türkiye'ye dualar eden köylüler, artık su sıkıntısı çekmeyecekleri için çok sevinçli olduklarını söylediler.
  
Dernek başkanımız Mehmet Sever açılan son kuyulardan yaklaşık 1500 ailenin temiz su ihtiyacını karşılayacağını söyledi. Afrika'daki en büyük sorunlardan biri olan temiz su ihtiyacının karşılanması için, kuyu açma çalışmalarımızın devam edeceğini belirten dernek başkanımız, bağışlarıyla bu hizmetlerin sürdürülmesine katkı sağlayan bütün hayırseverlere teşekkür etti.