Acehli Yetimler Koruma Altında!

Acehli Yetimler Koruma Altında!

Acehli Yetimler Koruma Altında!

Endonezya Aceh bölgesindeki yetimhanemizde barınan ve her ay aş ve ibatesini sağladığımız

Endonezya Aceh bölgesindeki yetimhanemizde barınan ve her ay ,aş ve ibatesini sağladığımız 400 yetim Ramazan ayında da siz yardımseverlerimizin destekleriyle mutlu oldu. Aceh yetimlerimiz Ramazan yardımları için IBS’e teşekkürlerini ilettiler.

Aceh bölgesinin en kapsamlı komplekslerinden olan yetimhanemizde kalan çocuklar eğitim ve sosyal bakımdan hayata en iyi şekilde hazırlanıyorlar. 

Yetimlerimizin sağlık, eğitim, beslenme gibi bütün ihtiyaçları derneğimize katkıda bulunan siz hayırseverlerimizin gayretleriyle karşılanıyor. Yetimhanemizdeki 400 yetimin tüm ihtiyaçları her ay düzenli olarak derneğimiz tarafından karşılanmaktadır.

Yetimhane yetkililerimiz aynı zamanda bölgedeki fakir ailelere de yardımcı oluyor. Yapılan aile incelemelerinin sonucunda 200 fakir aileye erzak yardımı yapıldı. Yardımlardan dolayı oldukça mutlu olan aileler vesile olan herkese dualarını ve teşekkürlerini gönderdiler. 

Yine, yetimhanemizde ve Aceh’in çeşitli bölgelerinde  kurulan iftar sofraları bölge yöneticilerinin, halkın ve yetimlerimizin bir araya gelmesini sağladı. İftar daveti, katılan yetkililerin ve bölge halkının ülkemize duydukları sevgiyi ve güveni pekiştirdi.

Yetimlerimiz kendilerini unutmayan, her ay yardımlarıyla ihtiyaçlarını karşılayan hayırseverlerimize teşekkürlerini yolladılar.