Afirka Bayramı Yaşadı!

Afirka Bayramı Yaşadı!

Afirka Bayramı Yaşadı!

Kurban kesimleri için Habeşistan’a gider dernek heyetimiz hayırseverlerimizin vekaletlerini yerine getirerek

4 farklı bölgede Kurban kesimlerini tamamlayan ekibimiz, kurban etlerinin dağıtımlarını da kendi elleri ile yaptılar. Onbinlerce aile, hayırseverlerimizin vekalet verdikleri Kurbanlar ile bayramın sevincini ve heyecanını yaşamış oldu.
 
Kesim yapılan bölgelerin çok muhtaç vaziyette olduğunu belirten dernek görevlisi arkadaşlarımız hayvanların işkembelerini hatta tırnaklarını alabilmek için insanların birbirleri ile mücadele ettiklerini ifade ettiler.
 
Bu sene Kurban kesimlerinin dışında hayırseverlerimizin destekleri ile 200’ü aşkın yetime bayramlık kıyafet dağıtımı da yaptık. Bayram öncesinde yeni kıyafetlere kavuşan yetimler sevinç içinde heyetteki arkadaşlarımızın boyunlarına sarıldılar.
 
Hayırsever Kardeşlerimizin nakit olarak dağıtılmak üzere emanet ettiği nakit para da bayram öncesinde yoksul ailelere ulaştırıldı. Aileler bu sayede bayram öncesinde ihtiyaçlarını giderebilmenin sevincini yaşadılar.
 
Dernek heyetimiz hayırseverlerimiz tarafından açtırılan bazı su kuyularını da ziyaret edip, kuyularda incelemelerde bulundular. Bölgede su ihtiyacı giderilen yoksullar görevli arkadaşlarımızın yanına gelip teşekkürlerini dualarını hayırseverlerimize gönderdiler. 
Bütün bu faaliyetler için yaklaşık 10 gündür bölgede olan arkadaşlarımız Habeşistanlı yetim ve yoksulların, ülkemiz ve hayırseverlerimiz için yaptıkları dualarla birlikte ülkemize döndüler.
 
Ülkemizden ve Avrupa ülkelerinden verilen vekaletlerle, derneğimiz vasıtası ile Kesilen kurbanları ve yapılan hayırları mevlamız kabul buyursun…
 
Bütün hayırseverlerimiz ve bağışçılarımızdan Allah razı olsun…