Afrika ve Asya'da Su Bayramı

Afrika ve Asya'da Su Bayramı

Afrika ve Asya'da Su Bayramı

Derneğimiz Etiyopya ve Bangladeş’te hayırseverlerimizin bağışları ile su kuyuları açtırmaya devam ediyor. Su kuyuların açıldığı her bölgede temiz içme

Derneğimiz Etiyopya ve Bangladeş’te hayırseverlerimizin bağışları ile su kuyuları açtırmaya devam ediyor. Su kuyuların açıldığı her bölgede temiz içme ve kullanma suyuna kavuşan halk adeta bayram sevinci yaşıyor. 2021 yılının başından bu yana 20 su kuyumuz faaliyete başladı.


Etiyopya’da  (Habeşistan) şehir merkezlerine uzak kırsal bölgelerde açtırdığımız su kuyuları ile insanlar günlük su ihtiyaçlarını kolayca karşılıyorlar. Su kuyusu açılmadan önce her gün en az 6-8 saat su aramak zorunda kalan yoksul halk kuyunun açılmasıyla kendilerini zahmetten kurtaran hayırseverlerimize dualar ediyor. 


Bangladeş’te de özellikle Arakanlı Müslümanların yaşadıkları bölgelerde su kuyuları açtırıyoruz. Bölgede temiz su bulma sıkıntısı olduğu için su kuyuları gerekli oluyor. Kuyuların açıldığı bölgelerde özellikle kadınlar ve çocuklar büyük sevin yaşıyorlar. 


Su kuyularımızı açtıran hayırseverimizin belirlediği isim kuyunun tabelası olarak yaptırılıyor. Kuyunun açılması sonrasında fotoğraf ve videoları hayırseverlerimizle paylaşılıyor. 
Dernek olarak Afrika’da ve Asya’da su kuyuları açmaya devam edeceğiz.