Afrika'da Bir Kurban Bin Bayram...

Afrika'da Bir Kurban Bin Bayram...

Afrika'da Bir Kurban Bin Bayram...

Uluslararası İşbirliği ve Yardımlaşma Derneği IBS olarak bu senede hayırseverlerimizin verecekleri vekaletleri ile

AFRİKA’DA BİR KURBAN BİN BAYRAM

KURBAN 2020

Uluslararası İşbirliği ve Yardımlaşma Derneği IBS olarak bu senede hayırseverlerimizin verecekleri vekaletleri ile kurbanlarınızı Afrika’da keseceğiz. 

26 senedir dünyanın yardıma muhtaç bölgelerinde insani yardım çalışmaları yapan derneğimiz, Kurban Bayramlarında da vekaletle kurban kesimleri yapmaktadır. Uzakları yakın eden Kurban yardımları Türkiye’deki Müslümanlar ile dünyanın öbür ucunda yaşayan Müslümanları birbirlerine yaklaştırmaktadır. Bu bakımdan kurban, yakınlaşmak olan kelime değerine en yakışır şekilde vekaletle yoksul ülkelerde kestirilmek suretiyle yaşanmaktadır.

Dernek olarak Bu sende Etiyopya’da kadim ismi ile Habeşistan’da kurban kesimlerimizi yaptıracağız. Kurbanlarımız hayırseverlerimizin vekaletleri tek tek okunarak kesilecek ve videoya kaydedilecek. Kurban bayramından sonra da vekalet veren kişilerin cep telefon numaralarına bu videolar gönderilecek.

Derneğimize Kurban bağışı yapan hayırseverimiz için sürecimiz şu şeklide işlemektedir. Kurban ücreti yatırıldığında verilen cep telefon numarasına KAYIT ALINDI mesajı gönderilmektedir. Kurban kesildiğinde (Bayramın 1.2.3. günü ) KURBANINIZ KESİLMİŞTİR mesajı gönderilir. Kurban bayramı sonrasında VEKLALETİN OKUNDUĞU, KURBANIN KESİLDİĞİ bölümün videosu gönderilir. 

KURBAN BİLGİ MESAJLARI VE VİDEONUN GÖNDERİLEBİLMESİ İÇİN CEP TELEFON NUMARASININ DEKONTA YAZILMASI VEYA DERNEĞE YAZDIRILMASI ÇOK ÖNEMLİDİR.

Kurban vekaleti verecek kardeşlerimiz için en küçük bir soru işareti kalmaması için süreç bu şekilde koordine edilmektedir.

Şimdiden KURBAN BAYRAMINIZI tebrik eder, İslam dünyasına ve insanlığa esenlikler dileriz…

 

www.ibs.org.tr / 0216 545 71 71