Afrikalı Gençlere Eğitim Desteği...

Afrikalı Gençlere Eğitim Desteği...

Afrikalı Gençlere Eğitim Desteği...

Geçtiğimiz hafta gönderdiğimiz yaklaşık 3 ton kitap, Etiyopya ve Kenya'da eğitim gören öğrencilerin

Geçtiğimiz hafta gönderdiğimiz yaklaşık 3 ton kitap, Etiyopya ve Kenya'da eğitim gören  öğrencilerin yüzünü güldürdü. Kitap dağıtımlarında bizzat bulunan Derneğimiz Afrika Temsilcisi Ömer BAL, okuyacak kitap bulmakta zorluk çeken bu çocuklara, yaptıkları bağışlarla destek olan bütün hayırseverlere derneğimiz adına teşekkür etti.

    İçlerinde Kuran-ı Kerim, Alfabe, Cüz, ve Ülkemizin Sevilen Yazarlarından Sayın Osman Nuri TOPBAŞ'a ait İngilizce ve Arapça'ya çevrilmiş kitapların bulunduğu eğitim yardımımız 12 farklı okulun öğrencilerine dağıtıldı.

    ilköğretim okullarında okuyan öğrencilerden üniversitelerde okuyan gençlere kadar pek çok öğrenciye hitap eden kitaplar, okuma kitabı bulamayan öğrenciler için büyük bir sevinç kaynağı oldu. Dağıtılan kitapları hemen incelemeye başlayan gençler, yapılan bu güzel hizmetten ötürü derneğimize ve hayırseverlerimize teşekkür edip, Allah razı olsun diyerek dua ettiler.

    Yapılan yardımın özellikle gençler için büyük öneme haiz olduğunu belirten dernek temsilcimiz Ömer BAL, bizim bu hizmeti yapmamamız durumunda gençlerin kafalarını dolduracak hazırda bekleyen başkalarının olduğunu belirterek, faaliyetlerin devam edebilmesi için hayırseverlerimizin derneğimize yardımlarını bekliyoruz dedi.

    Dernek olarak, önümüzdeki aylarda da Afrika ülkelerine yapacağımız yardımları sizlerin de desteği ile sürdüreceğiz...