Afrika'nın Gözü Sende!

Afrika'nın Gözü Sende!

Afrika'nın Gözü Sende!

Yetersiz beslenme, iklim, çevre faktörleri gibi sebeplerle Afrika’da yaygın olarak görülen Katarakt hastalığı 7’den 70’e yoksul

 

Yetersiz beslenme, iklim, çevre faktörleri gibi sebeplerle Afrika’da yaygın olarak görülen Katarakt hastalığı 7’den 70’e yoksul Afrikalıların gözlerini dünyaya kapatıyor. Katarakt hastalığı ile mücadele kapsamında hayırseverlerimizin bağışları ile katarakt ameliyatları yaptırmaya devam ediyoruz.

Ekim ayı içinde Etiyopya’nın Somali bölgesinde yüzlerce katarakt hastası, yapılacak ameliyatlarla yeniden gün ışığına kavuşacak. 

Dernek Başkanımız Mehmet Sever Bölgedeki hazırların tamamlanmak üzere olduğunu, Ekim ayının ikinci haftası ameliyatların yapılacağını söyleyerek Habeşli yoksulların yeniden görmelerine vesile olan hayırseverlerimize teşekkür etti. Yoksulluktan ötürü hastalığa yakalananların artık görmemeyi kabul ettiklerini söyleyen dernek başkanımız, ameliyat olacak hastaların yeniden görecek olmanın heyecan ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Katarakt Ameliyatlarımız bölgede belli periyotlarda yapılıyor. Ameliyatlara destek olmak isteyen hayırseverlerimiz www.ibs.org.tr internet sitemizden online olarak veya Banka hesaplarımız Havale-EFT yaparak bağış gönderebilirler.