Bir El Tutmak İster misin!

Bir El Tutmak İster misin!

Bir El Tutmak İster misin!

Ramazan Aylarında Habeşistan’da İFTAR ve SAHUR yemeği dağıtımlarını geleneksel hale getiren derneğimiz

Ramazan Aylarında Habeşistan’da İFTAR ve SAHUR yemeği dağıtımlarını geleneksel hale getiren derneğimiz, bu senede Etiyopya’nın 2 bölgesinde her gün İFTAR ve SAHUR yemeği dağıtımı yapacak. Habeşistan’ın en muhtaç bölgelerinde yapılacak sıcak yemek dağıtımlarından özellikle yetimlerin ailelerine öncelik vermekteyiz.

Musa Efendi Medresemizde bulunan Hasan Efendi aşevimizde her gün 1000 kişiye İFTAR ve SAHUR yemeği, çoğunluğu kız yetimlerden oluşan Ummul Aytam medresesinde de 1500 kişiye her gün İFTAR ve SAHUR yemeği vereceğiz. 1 kişinin 1 günlük İFTAR ve SAHUR yemeği 8 TL olacak. Musa Efendi Medresemizde 1 günlük İftar Sahur programı 8.000 (sekizbin) TL, Ummul Aytam Medresemizde 1 günlük iftar sahur programı 12.000 (onikibin) TL olarak hesaplandı.

Sıcak yemek pişiremediğimiz, bizden yardım talebinde bulunan 6 bölgede de 1920 aileye 1 ay yetecek Ramazan erzak yardımı yapacağız. 1 erzak paketimizin maliyeti 120 TL olarak hesaplandı. 

Geçen senelerde olduğu gibi bu senede hayırseverlerimizin Habeşli yetim ve yoksulları Ramazan Ayında yalnız bırakmayacaklarını ümit ediyoruz. Habeşlilerin İFTAR ve SAHUR sofralarındaki dualarına sizleri de ortak etmeyi arzuluyoruz.