Bir kurban Bin Bayram!

Bir kurban Bin Bayram!

Bir kurban Bin Bayram!

2014 Kurban kayıtlarımız başladı. 1 Kurban Bin Bayram!  Uluslararası İşbirliği ve Yardımlaşma Derneği

 Uluslararası İşbirliği ve Yardımlaşma Derneği (IBS) olarak "BİR KURBAN BİN BAYRAM"  sloganı ile 2014 Kurban Organizasyonumuzu Başlatıyoruz.
 
                Derneğimiz 20 yıldır insani yardım faaliyetlerini sürdüren derneğimiz bu sene de Kurban Bayramı dolayısıyla Habeşistan (Etiyopya)'da vekalet yolu ile Kurban kesimleri yapacak.
 
                20 senedir bu organizasyonları büyük bir sorumluluk ve başarı ile devam ettiren derneğimiz, Kesilen kurbanların en ihtiyaçlı bölgelerde dağıtılmasına büyük önem veriyor.
 
                Yıl içinde yapılan fizibilite çalışmaları ile belirlenen Kurban Kesim bölgelerinde Bayramdan 1 ay önce hazırlıklar tamamlanıp organizasyonun en düzgün şekilde yapılması sağlanıyor.
 
                Kurban Kesimleri ve etlerin dağıtılması, Kurban Bayramından 3 gün önce bölgeye giden Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyelerinin nezaretinde yapılıyor. Kurban Bağışı yapan hayırseverlerimizin vekaletleri tek tek okunarak, kesim yapacak olan kasaplara veriliyor ve kesimlerden sonra etler yoksul ve yetimlere yönetim kurulu üyelerimiz nezaretinde dağıtılıyor.
 
                Kurban Bağışı yapan Hayırseverimize Kurban kaydının yapıldığına dair Derneğimizden SMS gönderiliyor. Kurban kesimi yapıldıktan sonra da Kesimin yapıldığını bildiren SMS gönderiliyor. Böylelikle SMS ve Vİdeo çalışması olarak Kurban bağışlayan hayırseverlerimizi bilgilendiriyoruz.
 
                Kurban organizasyonlarımız başından sonuna kadar video ve fotoğraf kaydına alınarak Kurban bağışı yapan hayırseverlerimize Kurban sonrasında DVD olarak gönderiliyor.