Can da Bizim Canan da!

Can da Bizim Canan da!

Can da Bizim Canan da!

Bu Ramazan ülkemizdeki ihtiyaç sahibi aileler başta olmak üzere Etiyopya’daki yetim ve yoksulların

 

Bu Ramazan ülkemizdeki ihtiyaç sahibi aileler başta olmak üzere Etiyopya’daki yetim ve yoksulların dualarına sizleri ortak edeceğiz. Zekat fitre gibi bağışlarınızla ülkemizdeki ekonomik darlık içinde olan ailelere nakdi destek sağlarken, Etiyopya’da da İFTAR&SAHUR yemeği ve erzak dağıtımları yapacağız.

Bu sene ülkemizde korona salgını günlük işlerde ve hizmet sektöründe çalışan yüzbinlerce insanın ekonomik olarak zorda kalmasına sebep oldu. Ramazan ayı başlamadan yoksul ailelere bir miktar nakit yardımı yapmıştık. Ramazan içinde de zekat ve fitre bağışlarınızla bu nakdi yardımlarımıza devam edeceğiz.

Ülkemiz Korona ile mücadele ederken, dünyanın en yoksul ülkelerinden olan Etiyopya hem korona hem de çekirgelerin sebep olduğu gıda kıtlığı ile karşı karşıya kaldı. Bölgeden gelen haberlere göre çekirgelerin ekili ürünleri talan etmesi sonucu 1 MİLYON insan açlıktan ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. 

Biz de Hayırseverlerimizin destekleri ile her sene olduğu gibi bu Ramazan’da da bölgede hem sıcak İFTAR&SAHUR YEMEĞİ hem de erzak dağıtımları yapacağız. 1 kişinin 1 günlük İFTAR&SAHUR YEMEĞİ bedeli 10 TL olarak hesaplandı. Aşevimizde her gün 1000 kişilik iftar&sahur yemeği ikram edilecek.

Etiyopya’da şehir merkezlerine uzak kırsal bölgelerde de erzak dağıtımları yapacağız. 

İnanıyoruz ki hayırseverlerimiz bu sene de Habeşli kardeşlerini ve yurtiçindeki kardeşlerimizi sevindirecekler. Şimdiden Ramazan ayının ülkemize, İslam alemine ve dünyaya esenlik ve bereket getirmesini temenni ederiz.

 

www.ibs.org.tr / 0216 545 71 71