Deprem Milli Birliğimizi Yeniden Gösterdi!

Deprem Milli Birliğimizi Yeniden Gösterdi!

Deprem Milli Birliğimizi Yeniden Gösterdi!

Cuma akşamı Elazığ ve Malatya başta olmak üzere Tunceli, Adıyaman, Şanlıurfa, Erzincan ve ülkemizin

DEPREM MİLLİ BİRLİĞİMİZİ YENİDEN GÖSTERDİ!

Cuma akşamı Elazığ ve Malatya başta olmak üzere Tunceli, Adıyaman, Şanlıurfa, Erzincan ve ülkemizin pek çok ilinde hissedilen bir deprem felaketi yaşadık. Bu felakette 39 kişi hayatını kaybetti, 2 bine yakın kişi de yaralandı. Depremde ölen kardeşlerimize Yüce Allah’tan rahmet yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Yaralı kardeşlerimizin de bir an önce sıhhatlerine kavuşması için dua ediyoruz.

Yaşadığımız bu felakette gördük ki Türk milleti adeta bir vücudun azaları gibi deprem bölgesindeki kardeşlerimiz için tek bir yürek oldu ve çok çabuk bir şekilde olaya müdahale edildi. Devletimiz ve milletimiz dünyaya örnek bir koordinasyonla enkaz kaldırma ve kurtarma çalışmalarına anında başladı ve pek çok can kurtarıldı. Konu ile ilgili STK’lar Afad ve Kızılay öncülüğünde deprem bölgesi için gerekli ne ihtiyaç varsa temin ettiler. Toplumun her kesiminden hayırseverler bölge için yardım kampanyaları başlattılar. Kurtarma çalışmaları sırasında izlediğimiz ibretlik olaylarla Türk Milletinin nasıl bir bütün olduğunu dünyaya bir kez daha ilan edilmiş oldu.

Deprem kuşağında olan bir ülke olarak her an böyle bir tehlike altında olduğumuzu hiç unutmamamız ve tedbirlerimizi almamız gerektiğini çok iyi anlamış olduk. Bu vesile ile deprem bölgesindeki kardeşlerimize bir kez daha geçmiş olsun diyor, böyle felaketlere karşı ülkemizi korumasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyoruz.