Derneğimizden Kimsesiz Çocuklara Yardım...

Derneğimizden Kimsesiz Çocuklara Yardım...

Derneğimizden Kimsesiz Çocuklara Yardım...

Uluslararası İşbirliği ve Yardımlaşma Derneği olarak Etiyopya’da Coronaya karşı koruma altına alınan yoksul ve... Devamı...

Uluslararası İşbirliği ve Yardımlaşma Derneği olarak Etiyopya’da Coronaya karşı koruma altına alınan yoksul ve kimsesiz çocuklara yardım elimizi uzattık. Hayırseverlerimizin bağışladıkları adak kurbanlar bu çocukların yemeğinde kullanılmak üzere kestirildi.

Etiyopya’daki People to People vakfı başkanı Anwar Mahmut Muhammed kimsesiz ve korunmaya muhtaç olan bu çocuklar için yapılan yardımdan dolayı derneğimize ve hayırseverlerimize teşekkür etti. DireDawa Sosyal İşler Ajansı Başkanı Shermarke Mohamed’de yapılan yardım için Türk halkına teşekkür ederek çocukların sokaktan kalıcı olarak kurtarılması için çalışmalarının devam edeceğini, bu konuda maddi ve manevi desteğe ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Merkezde Koruma altındaki çocuklardan Bebek Farhan sokaklarda çok acı çektiğini, bu merkeze geldiğinde adeta hayatının değiştiğini söyledi. Okumak istediğini söyleyen Farhan Türkiye’deki hayırseverlere destekleri için teşekkür etti.

IBS olarak çocukların korunması ve topluma kazandırılması için başta eğitim olmak üzere koruyucu faaliyetler yürütmeye devam edeceğiz.