Doğa Kolejinden Afrika'ya Su Yardımı!

Doğa Kolejinden Afrika'ya Su Yardımı!

Doğa Kolejinden Afrika'ya Su Yardımı!

Doğa Koleji'nin farklı kampüslerinde Dünya Su Günü dolayısıyla öğrenciler tarafından düzenlenen etkinlerde

DOĞA KOLEJİNDEN ETİYOPYA'YA 7 SU KUYUSU !!!

    Doğa Koleji'nin farklı kampüslerinde Dünya Su Günü dolayısıyla öğrenciler tarafından düzenlenen etkinlerde toplanan yardımlar ile Etiyopya'da 7 bölgeyi daha suya kavuşturduk.

    Doğa Koleji 2. Kademe Öğrenci Meclislerinin düzenlediği etkinliklerde öğrencilerin üstün gayretleri ile  Etiyopya'da 7 su kuyusu açılabilecek için yardım toplanmıştı. Derneğimizle Doğa Koleji arasında imzalanan protokol ile bu su kuyularının yapımını derneğimiz üstlendi. Kuyuların yapımı en kısa sürede tamamlanarak Ramazan Ayının başında su kuyuları hizmet vermeye başladı.

    Kuyuların açılışına Doğa Koleji Din Kültürü Ahlak Bilgisi Bölüm Başkanı Abdullah Albayrak, Rehberlik Bölüm Başkanı Merve Kuruhasanoğlu, Din Kültürü Öğretmeni Zafer Söğüt, Rehberlik Öğretmeni Sedanur Şahin ve derneğimiz Denetim Kurulu Başkanı Hüsnü Yalçın katıldı.

    Kuyuların açılışını yapan heyetimiz gittikleri her bölgede köylüler tarafından sevinç gösterileri ile karşılandılar. Kuyuların Mübarek Ramazan ayının başlamasıyla açılmış olması da yaşanan sevinci ikiye katladı.

    Doğa Koleji Bölüm Başkanı Abdullah Albayrak Derneğimizin Etiyopya'da müthiş bir organizasyon yapısı gerçekleştirdiğini, yapılan bütün yardımların tam manasıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını söyledi. Doğa Koleji olarak IBS ile böyle bir organizasyon yaptıkları için çok  rahat olduklarını belirten Abdullah Albayrak önümüzdeki dönemlerde IBS ile eğitim çalışmalarına yönelik projeler yapmayı planladıklarını ifade etti.

    Dernek yetkililerimiz de gösterdikleri duyarlılıktan ve gayretten ötürü Doğa Kolejinin tüm yetkililerine ve öğrencilerine teşekkür ettiler.