HAYATIMDA BÖYLE SOFRA GÖRMEDİM..

HAYATIMDA BÖYLE SOFRA GÖRMEDİM..

İftar yemeği için yurdun alışverişi yapıldı, büyükbaş bir kurban kesildi ve yemekler hazırlandı.

Etiyopya’daki kız öğrenci yurdunu ziyaretimizden bahsetmiş, erzakları olmadığı için sadece lapa pirinç yiyen öğrenciler için iftar yemeği hazırladığımızı anlatmıştık. 

 

İftar yemeği için yurdun alışverişi yapıldı, büyükbaş bir kurban kesildi ve yemekler hazırlandı. Yemeklerin yanında hurma, karpuz, muz, muska börek iftariyelik olarak hazırlandı. Pek çoğumuz için gayet normal standartlarda bir sofra hazırlamıştık. Ana yemek olarak etli pilav ve sos hazırlandı. Öğrencilerin hepsinin yüzü gülüyor, sevinç ve heyecanları gözlerinden okunuyordu. Yemekler yendi, dua başladı. Öyle bir dua ki, her öğrenci bu ikramı kendilerine yapan hayırseverlerimiz ve ülkemiz için dua etmek istiyor. Bir öğrenci dua ediyor bitiriyor diğer bir öğrenci duaya başlıyor. Böylece yarım saat kadar dua edildi. Biz müsaade isteyip yurttan ayrıldık.

 

Ertesi günü adak kurbanı kesmek için tekrar yurda geldik. Öğrencilerin bazıları okuldan gelmiş, bazıları okula gitmek için hazırlanıyordu. Dün akşamki sevin ve heyecanın, yapılan içten duaların sırrını öğrencilerle yaptığımız kısa sohbette farkettik. Konuştuğumuz öğrencilerin tamamı daha önce böyle bir sofrayı hayatlarında görmediklerini, ilk kez meyve, etli pilav, sos olan bir sofrada yemek yediklerini söylediler. Bir taraftan duyduklarımıza hüzünlenirken, diğer taraftan hayırseverlerimizin emanetlerini tam ihtiyaç sahiplerine ulaştırmanın mutluluğunu yaşadık. 

 

Desteklerinizle yoksul ve yetimlerin hizmetinde olmaya devam edeceğiz..