Her Bağış Bir Yudum Su...

Her Bağış Bir Yudum Su...

Her Bağış Bir Yudum Su...

Uluslararası İşbirliği ve Yardımlaşma Derneği IBS olarak Afrika’da ve Asya’nın en fakir ülkelerinden Bangladeş’te yaşanan temiz su ihtiyacına... Devamı...

Uluslararası İşbirliği ve Yardımlaşma Derneği IBS olarak Afrika’da ve Asya’nın en fakir ülkelerinden Bangladeş’te yaşanan temiz su ihtiyacına karşı su kuyuları açmaya devam ediyoruz. 

Etiyopya’da temiz suyun en büyük sıkıntı olduğu kırsal yerlerde, açtığımız su kuyuları ile insanlar temiz su ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Köy merkezlerine yakın konumda açılan su kuyuları bazı yerlerde 3-4 köy istifade ediyor. Her gün binlerce ihtiyaç sahibi bu kuyulardan su alarak yaşamlarını sürdürüyorlar.

Bangladeş’te temiz içme ve kullanma suyuna ulaşmak da özellikle kırsal bölgelerde büyük sorun oluşturuyor. Köylere açılan su kuyuları ile her gün yüzlerce kişi temiz su ihtiyacı karşılıyor. 

Temiz su kıtlığı beraberinde hastalıklar başta olmak üzere insanların hayatını olumsuz etkiliyor. Tedavi imkanlarının da olmadığı bu mahrum yerlerde salgın hastalık riski de yükseliyor. 

Su kuyusunun olmadığı yerlerde kadınlar ve çocuklar bir bidon su bulabilmek için günlük 8-10 saatlerini su arayarak geçirmek zorunda kalıyorlar.

Açılan su kuyularının bakım ve takipleri bölgedeki ekiplerimiz ve bölgeye giden yetkililerimiz tarafından yapılıyor. 

Bağışlarınızla Etiyopya ve Bangladeş’te yeni su kuyuları açmaya devam edeceğiz.