İyilik ve Hayır Yolunda 26.Yıl...

İyilik ve Hayır Yolunda 26.Yıl...

İyilik ve Hayır Yolunda 26.Yıl...

16.03.1994 senesinde çıktığımız hayır ve hizmet yolculuğumuza 26. Yılında hayırsever Türk halkının...

 

16.03.1994 senesinde çıktığımız hayır ve hizmet yolculuğumuza 26. Yılında hayırsever Türk halkının bağışlarıyla devam ediyoruz.

Uluslararası yardım kuruşlarının ülkemizdeki ilk temsilcilerinden olan derneğimiz IBS, 26 senedir dünyanın 40’tan fazla ülkesine hayırseverlerimizin bağışlarını, dualarını ulaştırdı, ayyıldızlı bayrağımızı gittiği her yerde dalgalandırdı.

Asya, Afrika, Güney Amerika, Uzakdoğu Asya, Kafkaslar, Balkanlar, Ortadoğu’da milyonlarca mazlum, muhtaç, yetim derneğimizin yardımlarından istifade etti. Gittiğimiz her yerde hem hayırseverlerimiz, hem de milletimiz için sadece ve sadece hayır dua istedik. Üyelerimizin, gönüllülerimizin yüreklerinden gelerek verdiği desteği yardım ulaştırdığımız yoksullara büyük bir hassasiyet ve edeble teslim ettik.

Bu gün Türkiye hem yurtiçinde hem de yurtdışında insani yardım çalışmaları bakımından milli gelirine oranla 1. Sırada yer alıyor. Yaklaşık 10 senedir ülkemizde 5 milyona yakın mülteciyi misafir ediyor, bütün ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Millet olarak onlardan tek beklentimiz hayır duaları.

Biz inanıyoruz ki yaptığımız bağışlar, yardımlar, sadakalar üzerimize gelecek belaların önünde kalkan olur. Bu inancımız ve mazlumlara gösterdiğimiz hassasiyetimiz var oldukça milletimiz ve devletimiz dünyada aziz olacaktır.

Cenabı Allah müsaade ettiği sürece zekat, sadaka ve hayırlarınızı muhtaç ve mazlumlara ulaştırmaya devam edeceğiz. Umarız ki bir yetimin, zulme uğramış bir mazlumun, kimsesiz bir annenin duası bizleri bereketlendirir, ebedi kurtuluş yolunda imdadımıza yetişir..

26 yıldır bizimle bu yolda yürüyen bütün gönüllülerimize teşekkür ederiz.

 

www.ibs.org.tr / 0216 545 71 71