RAMAZAN’DA YETİM VE YOKSULLARIN YANINDAYIZ..

RAMAZAN’DA YETİM VE YOKSULLARIN YANINDAYIZ..

RAMAZAN’DA YETİM VE YOKSULLARIN YANINDAYIZ..

Bölgede hayırseverlerimizin emanet ettikleri fitre bağışları da ihtiyaç sahibi ailelere teslim edildi.

Ramazan 2022 faaliyetlerimiz kapsamında Habeşistan’a giden dernek heyetimiz bölgedeki ihtiyacın bu sene her zamankinden daha fazla olduğunu, hem erzak konusunda hem de sıcak yemek konusunda büyük bir talep yaşandığını belirterek hayırseverlerimize destekleri için teşekkür ettiler.

 

Erzak dağıtımının yapıldığı ücra köylerde, yapılan hazırlığın çok üzerinde bir talebin olduğunu belirten dernek başkanımız Mehmet Sever  ”insanlar erzak dağıtımı yapılacağını duyunca geceden gelip o bölgenin yakınında yatmışlar. 500 erzak hazırladığımız bir köyde binlerce kişinin beklediğini gördük. Durum çok ciddi. Buğday, un, pirinç ve özellikle sıvı yağ konusunda büyük bir ihtiyaç var, bu malzemeleri bölgede bulmakta çok zor. Bizler hayırseverlerimizin emanetleri elimizden geldiğince ihtiyaç sahiplerine teslim ettik. Allah hepinizden razı olsun” dedi. 

 

Aşevimizde yetim ve yoksullar için sıcak yemek dağıtımının Ramazan ayının son gününe kadar devam edeceğini belirten dernek yetkililerimiz hayırseverlerimizin bağış ve desteklerinin çok önemli olduğunu ifade ederek teşekkür ettiler. 

 

Bölgede hayırseverlerimizin emanet ettikleri fitre bağışları da ihtiyaç sahibi ailelere teslim edildi. Fitre dağıtımlarımız bölgede Ramazan sonuna kadar devam edecek.