Su Nimetinin Şükrü Su Kuyuları

Su Nimetinin Şükrü Su Kuyuları

Su Nimetinin Şükrü Su Kuyuları

Sıcakların içimizi bunalttığı bu günlerde serinlemek için buz gibi bir bardak su içmek dünyadaki pek çok şeye değişilmez. Bu ferahlığa 1-2 dakika içinde ulaşıyor

Sıcakların içimizi bunalttığı bu günlerde serinlemek için buz gibi bir bardak su içmek dünyadaki pek çok şeye değişilmez. Bu ferahlığa 1-2 dakika içinde ulaşıyor olmamız da ayrı bir fevkaledelik.

Aynı dünyayı paylaştığımız milyonlarca insan ise bizim kolayca ulaşıp belki bir kısmını da israf ettiğimiz suya erişebilmek için her gün saatlerce emek harcamak zorunda. 5-6 saat süren bu emeğin karşılığı ise genellikle bataklıklarda birikmiş yağmur suları.

Kolaylıkla elde edip bir de israf ettiğimiz bir çok nimetin milyonlarca insan için bir hayal bile olamayacağını idrak etmemiz ve sahip olduğumuz nimetlerin şükrünü eda etmemiz gerekiyor. Bu şükrün İlk basamağı bu nimetleri israf etmeden kullanmak daha sonra da elimizden geldiği kadar bu nimetlere sahip olmayan insanlara yardım etmek.

Dernek olarak Afrika’nın susuzluk çeken bölgelerinde su kuyuları açarak binlerce insanın temiz suya erişmesini sağlıyoruz. Sahip olduğumuz su nimetinin bir şükrü olarak sizlerinde bu kuyuların açılmasına vesile olmanıza imkan sağlıyoruz.

Yeni su kuyuları açılması için bağışlarınızla destek olabilir, insanlığın en temel ihtiyacı olan temiz suya Afrikalılarında erişmelerine yardım edebilirsiniz.